piątek, 20 lutego 2015

# Crowdfunding – Horrorowe opowieści ze strychu powracają!


Po raz kolejny na polakpotrafi.pl ruszył projekt crowdfundingowy związany z Horrorem na Roztoczu. Konkretniej, szykuje się wydanie drugiego tomu o podtytule InsomniaKsiążka ukaże nam dalsze losy Alberta oraz spróbuje zaniepokoić czytelników kolejną dawkę koszmarów sennych.  Kto czytał „Horror na Roztoczu: Koszmar spoza granic snów” nie zawaha się ponownie wesprzeć Łukasza Kiełbasy. Ludzkie sny są bowiem obiektem tajemniczym, nieuchwytnym i niepokojącym, a twórcy książki chcą ukazać ich mroczną, koszmarną stronę. Nie zdziwcie się więc jeśli po przeczytaniu niepokojem odkryjecie opowiadanie niemal identyczne ze swoim snem. A co, wy nadal myślicie, że wasze sny są tylko wasze?


W drugiej odsłonie projektu bierze udział wielu utalentowanych autorów. Tym razem będzie można przeczytać opowiadania napisane przez następujące osoby: Sylwia Błach, Piotr Borowiec, Dagmara Adwentowska, Artur Jastrzębowski, Renata Kiszczak, Marta Krajewska, Edward Mara, Leszek Siemieński, Juliusz Wojciechowicz, Marek Zychla i Łukasz Kiełbasa. Łącznie w tomie ukaże się piętnaście opowiadań dodatkowo zilustrowanych przez Asię Jedlińską. Ujęcie graficzne nocnych koszmarów jest tu dodatkowy atutem uprzyjemniającym czytanie. Warto przypomnieć, że ideą Horroru na Roztoczu nie jest tylko wydawanie strasznych opowiadań, ale również promocja Lubelszczyzny i samego Roztocza. W projekcie Kiełbasy podobam mi się również to, że daje on możliwości wykazania się zarówno pisarzom, jak i grafikom, a nawet samym wspierającym. Książka przez to staje się czymś wspólnym, co można w sposób aktywny tworzyć razem.

Inicjatorzy projektu podczas swojej pierwszej akcji pokazali, że potrafią profesjonalnie i poważnie potraktować sponsorów. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz doskonałym pomysłem na promocję swojego pomysłu. Tworząc kolejną kampanię wydawniczą dopracowali szczególnie detale wynagrodzenia dla osób wspierających. Przewidziane nagrody są bardzo atrakcyjne i zróżnicowane.  Każdy znajdzie coś, w zamian za co, będzie chciał dołożyć swoją przysłowiową złotówkę. Książka w formie papierowej jest dostępna już od 33 zł. Można również spotkać się na pizzy z twórcami projektu. Przy okazji wsparcia jest opcja na uzupełnienie biblioteczki o pozycje Piotra Ferensa „Na krańcach luster” lub antologię „Toystories” z autografem Marka Zychli. Prawdziwą perełką jest jednak możliwość strwożenia razem z Łukaszem Kiełbasą opowiadania do kolejnego tomu HnR. Do 11 lutego trwała także sonda, w której można było zadecydowali o tym, w której miejscowości wydarzy się akcja danego opowiadania. Projekt potrzebuje najmniej 3739 zł na pierwszy nakład oraz dystrybucję. W przypadku osiągnięcia kwoty 6203 zł książka zyska ogólnopolską dystrybucję w licznych księgarniach, a autorzy mobilizację do pracy nad trzecim tomem HnR.

W działaniach inicjatorów Horroru na Roztoczu trzeba docenić to, że po wydaniu tomu pierwszego nie spoczęli na laurach i nieustannie promowali literaturę grozy poprzez organizowanie spotkań autorskich, konkursów, warsztatów, odwiedzanie bibliotek oraz szkół. Więcej o ich poczynaniach można poczytać na stronie projektu.
  

Aktualnie „Horror na Roztoczu 2: Insomnia”  ma ukończone 90% opowiadań i 70 % ilustracji. Nadal trwają prace nad okładką, redakcją tekstów oraz składem. Jeśli projekt zostanie sfinansowany książka będzie gotowa na maj 2015.

„Horror na Roztoczu: Koszmar spoza granicy snów” okazał się świetnym czytadłem, dlatego zachęcam do poznania dalszych losów Alberta, który znalazł na strychu starą, tajemniczą książkę zawierającą przerażające historie.  Projekt „Horror na Roztoczu 2: Insomnia” można wspierać na polakpotrafi.pl do dnia 12.03.2015.                                             
                                          


                                              

                                             
  Tekst stworzony dla Tawerna Kickstarter. 
Zobacz też inne omawiane przez mnie projekty.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz