niedziela, 17 stycznia 2016

Człowiek Zagadka pyta: jak spędziłeś Wieczór z Batmanem?

Wieczór z Batmanem, to przecież samo przez się brzmi jak zaproszenie. Jakbym mogła odmówić Mrocznemu Rycerzowi. Oj, takiemu superbohaterowi się nie odmawia. Na pomysł imprezy wpadła ekipa z Siemianowickiego Centrum Kultury. Spotkanie było kierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Impreza odbyła się w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. 

Największą atrakcją imprezy był ewidentnie escape room, gdzie uczestnicy walczyli z największym wrogiem Batmana. Niestety podobno nikt, kto wszedł do jaskini nietoperza nie przeżył. Tyle Batmanów, a tu taka porażka… Człowiek Zagadka również się natrudził, by utrudnić uczestnikom zabawy odnalezienie go na terenie obiektu, a i zagadki przygotował ciekawe. Z kolei Alicya w Krainie Słów, aby uczcić ten dzień przygotowała konkurs wiedzy o filmowych adaptacjach opowieści o Batmanie. Niektórzy uczestnicy wykazali się oszałamiającą wiedzą. Oprócz tego można było również wziąć udział w konkursie na najlepszy kostium, lekcjach rysowania komiksów, warsztatach plastycznych (Pracownia Plastyczna OKIENKO), nauczyć się szydełkować nietoperze, zrobić własnego superbohatera, a na sam koniec przygotowano darmową projekcję filmów z Batmanem "Mroczny Rycerz" oraz "Mroczny Rycerz Powstaje" ...


Przyznam się, że tak proste i kameralne imprezy sprawiają mi ogromną radość. Właśnie na nich można spotkać niezwykłych ludzi oraz naładować się pozytywną energią płynącą z patrzenia jak dzieci cieszą się z tej zabawy. To urocze patrzeć, jak wszędzie biegają małe Baciątka krzycząc coś do swoich rodziców. Szkoda, że tak mało dziewczynek przebrało się za Batgirl, albo Harley Quinn. Cóż, nie martwię się tym jednak, bo wiem, że z czasem docenią jaki potencjał kryje się w tych postaciach. Organizatorom gratuluje pomysłu i dziękuję za możliwość wzięcia czynnego udziału w imprezie. Bawiłam się dobrze i gdy znów na niebie pojawi się symbol Batmana, przybędę ponownie.  

Wszyscy krzątali się i rozkładali atrakcje, gdy Nigma
niepostrzeżenie rozmieścił w budynku swoje wskazówki. Uczestnicy
zabawy musieli go odnaleźć krok po kroku.
Szczęśliwców nagradzał niespodziankami.


Powoli zaczynamy rozstawiać nasz kącik na konkurs
z filmowymi adaptacjami opowieści o Batmanie. 




Nie śpimy, Batman wzywa.


Czy to Harley Quinn coś znów kombinuje?

Zejście do escape roomu.

Joker kryje się za zakrętem...

Podobno nikt nie wyszedł stąd żywy... 





Przez takie okno, to aż chce się wyrzucić Jokera :D
Niech szkło zawiruje w powietrzu!


A to nasz Człowiek Zagadka!




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz