poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Odpaczkowanie - "Strange Years. Jesień" (tom 1)


Jakiś czas temu Artur Kurasiński i Michał Śledziński postanowili wspólnie zrealizować szalony pomysł – wydać w formie papierowej komiks, który ukazywał się w wersji elektronicznej. Stworzyli projekt na wspiera.to i udało im się zebrać ponad 21 tysięcy złotych. Autorzy zdecydowali się na odważny krok, bowiem udostępnili cały komiks do wglądu dla chętnych, którzy chcą wspierać jego wydanie. To był moment próby, którą Kurasiński i Śledziński przeszli pomyślnie i dali słowo zmutowanego harcerza, że dalej będą się starać dla swoich fanów. W efekcie ich szalonych działań, mamy do poczytania komiks, którego akcja jest odpowiedzią na proste hipotetyczne pytanie: co by było gdyby wydarzenia 11 września stanowiły jedynie mały element ogromnej układanki? 


Bohaterami komiksu są dwaj chłopcy: Elvis i Reuben (oraz słodziaszny bonusowy kompan, czyli owczarek niemiecki). Choć się nie prosili, zostaną wplątani w niezłą drakę w czasie. Historia ukazuje postapokaliptyczny świat, gdzie ziemia stała się jedną wielką pustynią, po której grasują mutanci. Ludzie żyją w takich warunkach od dawna, niektórzy już nie pamiętają jak było kiedyś. Istnieje jednak przepowiednia, że świat ma się w końcu zmienić...

Świat "Strange Years" pełen jest nawiązań do kina, literatury, sztuki oraz kultury masowej. Komiks został wzbogacony barwną ścieżką dźwiękową, którą skomponował Piotr Koczewski. Autorzy mają w planach stworzenie również interaktywnej wersji "Strange Years". . W realizacji tego wspierać ich będzie studio canexplode.com"Strange Years" ma zaplanowane cztery albumy. Aktualnie dostępne są dwie wersje językowe komiksu: polska i angielska. Tłumaczenia komiksu podjął się  Filip Szcześniak. Jeśli lubicie czuć radioaktywny podmuch na swoich plecach i zgrzyt piasku między zębami, "Strange Years"  już na Was czeka.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz