poniedziałek, 13 października 2014

Crowdfunding #2 - wspieram kuźnię dla graczy!Jestem niezmiernie zadowolona, że zarówno projekt Rafała Szłapy jak i Michała Krupy zakończyły się sukcesem. „Bler. Stan strachu” tom 4 już jest w sprzedaży, a „Maślana – czas pokoju” pojawi się najprawdopodobniej w lutym 2015 roku. W tym samym okresie zostały również zrealizowane dwa inne projekty, do których podchodziłam z dystansem. Pierwszy z nich to komiks Konrada Okońskiego „Kij w dupę”, który opowiada o barze, przyjaźni, narkotykach i byciu bucem wobec innych ludzi. Komiks wychodzi w wersji cyfrowej, a autor zbierał na jego druk. Drugi projekt to także komiks, nosi tytuł „Niesłychane losy Ivana Kotowicza” – wizualnie wspaniały komiks, choć dialogi można by było dopracować.  Wrzesień okazał się więc niezwykle przychylny dla twórców komiksów.


PALENIE ZABIJA, CZYLI UWAŻAJ DO JAKIEJ KAWIARNI CHODZISZ

Na początek chcę powiedzieć o projekcie filmowym, który trwa już od jakiegoś czasu, czyli o interaktywnym horrorze z nutą czarnego humoru – „Palenie zabija”. Scenariusz oparty jest na opowiadaniu Stephena Kinga „Lunch at the Gotham Cafe”.  Widzowie wpływają na losy bohaterów i mogą obserwować konsekwencje tych decyzji. Realizatorzy projektu chcą stworzyć film oparty na mechanice z gry „The Walking Dead”. Pieniądze potrzebne są głównie na charakteryzację, wynajem lokali i scenografię. Zachęcam do zapoznania się z projektem na PolakPotrafi.pl 

KUŹNIA DLA GRACZY - PLAY TILL DEATH

To oczywiste, że każdy gracz powinien mieć swoją kuźnię, gdzie mógłby wykuć zbroję w sam raz dla siebie. Dlatego proponuję The Armory, czyli autorską markę odzieżową dla graczy. Celem zbiórki jest pozyskanie funduszy na rozwój marki oraz portal sprzedażowy dla kreatywnych twórców. Na stronie thearmory.eu można zobaczyć aktualne projekty. Mnie szczególnie przypadły do gustu te z zombie :) czyli wzory: „Zombies”, „Play death” i „Head shot”. Jest naprawdę kilka fajnych wzorów dla wielbicieli gier post-apo i horrorów. Koszulki-armory wykonane są z bardzo dobrej bawełny i mają trwałe nadruki, cena jest więc adekwatna do jakości. Ja się w widzę w tych modelach, a wy? :) Zachęcam do wspierania projektu na wspieram.toPOST SCRIPTUM 
Chciałby również przypomnieć o kończącym się projekcie charytatywnym, czyli o Lidze Superbohaterów odwiedzających szpitalne oddziały dziecięce. Zbierają oni na nowy kostium. Ich działania wesprzeć możecie na wspiera.to. Projekt kończy się za 3 dni.  
  
Na koniec takie małe spostrzeżenie. Przeglądając projekty, rozbawiło mnie, że ktoś potrzebuje 8 tys. na wydanie książki i dopiero za 500 zł wsparcia oferuje jej egzemplarz – czy to nie samobój? :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz