poniedziałek, 7 lipca 2014

Archipelagi potwornych wysp - konkurs #2

Piękna pogoda sprzyja marzeniom o przygodzie. Odległe światy tylko czekają na nasze przybycie, a może jest odwrotnie i to Oni już tu są.  Dziewiętnastowieczny Kraków skrywa tajemnicę alternatywnego świata – Archipelagu Khuruna. Detektyw Emanuel Henzelmann zajmuje się rozwiązywaniem zagadek parapsychologicznych, wszystko co niewyjaśnione przyciąga go niczym magnes. W jego ręce wpada dziwna fotografia, na której widnieje zdeformowana humanoidalna postać. Od tej pory wszystko zmierza ku nieuniknionemu, czym jednak ono jest? Książka klimatem nawiązuje do twórczości Verne’a i Lovecrafta. Jej ogromnym plusem jest barwne tło oraz poczucie humoru, pojawiają się również elementy grozy. Nie ma w niej zaskakujących zwrotów akcji, ale przecież mamy rok 1879 a nasz bohater jest przecież na emeryturze :) Historia jednak nie snuje się monotonnie lecz systematycznie i konsekwentnie, jak to podczas śledztwa bywa. Opowieść ma zaskakujące zakończenie, choć pozostawia niedosyt, bo całą historię można było bardziej rozwinąć.  Przygoda jest lekka i bardzo przyjemnie się ją czyta. Bohater jest wyrazisty i chętnie towarzyszymy mu w rozwiązywaniu zagadki mrocznych istot. Dobra książka dla wielbicieli kryminalno-fantastyczno-historycznych przygód. Gdzieś bardzo blisko nas, mroczne archipelagi czekają na odkrycie…
powodzenia

Alicya RivardREGULAMIN KONKURSU:

1. Organizatorem konkursu jest Projekt „Alicya w Krainie Słów”.
2.  Sponsorem nagrody jest Alicya Rivard.
3.  Konkurs organizowany jest na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
4.  Konkurs ma charakter otwarty. Każdy może wziąć w nim udział, pod warunkiem, że jest osobą
      pełnoletnią, albo co najmniej 13-letnią, która uzyskała zgodę rodziców na udział w takim wydarzeniu.
5. Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa oraz promowanie książek.
6.  Aby wziąć udział w konkursie należy:
  a) Opowiedzieć na pytanie konkursowe: „Wymień osobę niebędącą członkiem twojej rodziny, z którą chciałbyś znaleźć się na bezludnej wyspie” oraz krótko uzasadnić odpowiedź (minimum jedno zdanie). Postać może być fikcyjna.
   b) Odpowiedzi należy umieszczać na stronie Facebook „Alicya w Krainie Słów” pod postem informującym o konkursie.
   c)  Polubić stronę  „Alicya w Krainie Słów” na Facebooku.
   d) udostępnić  na swojej tablicy FB informacje o konkursie
7.  Konkurs trwa od 07.07.2014 do 12.07.2014. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na tablicy Projektu na Facebooku w dniu 13.07.2014.
8. Nagrodą w konkursie jest jeden egzemplarz książki „Archipelag Khuruna”  autorstwa J. T. Olejniczak  - Wydawnictwo Fabryka Słów.
9. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany spośród osób spełniających warunki konkursu. Wybierze go komisja w składzie wyznaczonym przez Projekt „Alicya w Krainie Słów”. Wybór ma charakter subiektywny.
10. Organizator nie akceptuje nieuczciwych form rywalizacji.
11. Do konkursu nie zostają dopuszczone wpisy:
        a) Naruszające prawo obowiązujące w Polsce.
        b) Naruszające prawa i uczucia innych.
        c) Zawierające treści powszechnie uznane za niewłaściwe i naganne moralnie.
        d) Zawierają treści o charakterze komercyjnym.
12. Nagrody zostaną wysłane do zwycięzców po podaniu przez nich danych kontaktowych do 10 dniu roboczych od momentu podania danych.
13. Dane osobowe przekazywane Organizatorowi konkursu przez uczestników będą przetwarzane tylko w celu realizacji wysyłki nagrody konkursowej.
14. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.
15. Zgłoszenie się do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
16. Wszelkie decyzje Organizatora dotyczące konkursu są wiążące i ostateczne.

17. Organizator nie jest odpowiedzialny za niedostępność konkursu wskutek problemów z przesyłaniem danych. Nie ponosi również odpowiedzialności za uszkodzenia przesyłki podczas transportu lub jej nie dostarczenie przez wybranego przewoźnika.
18. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.
19.  W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz